آيا صحيح است كه يك زن در طی بارداری، ارگاسم داشته باشد؟

0

ارگاسم بارداری

بحث هاي زيادي در بين پژوهشگران انجام گرفته مبني بر اين كه آيا آميزش در طول دوره بارداري بر زايمان زودرس تاثير مي گذارد (عاملي براي زايمان زودرس است يا جلوي زايمان زودرس را مي گيرد؟)

يك گزارش كه در سال 2001 منتشر شد، بيان مي دارد كه آميزش در چند هفته آخر بارداري احتمال ريسك زايمان زودرس را بالا مي برد. اين مطالعه، با فرضيه پژوهشگراني كه معتقدند موقعيت قرارگيري «مرد در بالا» به هنگام آميزش، با پارگي زود هنگام غشاء رحمي مرتبط است، همخواني دارد.

اما پژوهشگران ديگري نتيجه گرفتند كه آميزش در اواخر دوره بارداری، ریسک زايمان زودرس را پايين مي آورد.

يك مطالعه ديگر نتيجه گرفت كه آميزش در اوايل بارداري ارتباطي با افزايش ريسك زايمان زودرس ندارد (اگرچه آميزش درد دوره بارداري در زناني كه داراي عفونت هاي دستگاه تناسلي هستند موجب زايمان زودرس مي شود).

 

ارگاسم بارداری با زایمان زودرس ارتباط دارد یا خبر ؟

با كنار هم گذاشتن اين يافته هاي متضاد به زوجين توصيه مي شود كه براي گرفتن راهنمايي در اين زمينه با پزشك مخصوص خود در رابطه با داشتن يا نداشتن آميزش در دوره بارداري زن، مشورت كنند.

يك موضوع متفاوت اما مرتبط با اين موضوع اين است كه بسياري از زنان نگران اين هستند كه فعاليت جنسي و ارگاسم در آن ها در طول دوره بارداري امكان دارد به جنين آسيب برساند. علاوه بر ريسك احتمالی مرتبط با زايمان زودرس كه در بالا بدان اشاره شد، خطر آسيب جنين در اثر ابتلا مادر به بيماري هاي مقاربتي احتمالي، وجود دارد. بنابراين توصيه مي شود زوجين از روابط جنسي سالم و مطمئن بهره گيرند.

ارتباط جنسی در سه ماهه اول بارداری فوق‌ا‌لعاده خواهد بود. اما ممکن است شروعی اشتباه این حس را خراب کند. مثلا در حالت روحی خوبی قرار دارید و به ناگهان موجی از حالت تهوع اوضاع روحی و جسمی شما را بهم می‌ریزد.

از طرفی دیگر بدن شما حساس‌تر از قبل است. برای مثال سینه‌ها سریعا با تماس همسر یا خودتان تحریک خواهد شد. میل جنسی ممکن است افزایش پیدا کند و در نتیجه به ارگاسم سریع‌تر و لذت‌بخش‌تری خواهید رسید.

 تنها لازم است صبر کنید تا ناراحتی‌های سه ماهه اول از بین برود. میل جنسی برخی از بانوان در این دوران کاهش پیدا می‌کند. مشکلی نیست همه این علائم طبیعی است.

 

منبع: راهنمای پاسخ به سوالاتی درباره ی ارگاسم

نویسندگان: باری آر، کومیساروک – بورلی ویپل – سارا ناصرزاده -کارلوس بییرفلورز
مترجمین: دکتر منیر بیگلر بیگی – احمد خالقی لکموج

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.