ارگاسم به طور معمول چه مدت زمان طول می کشد ؟

اگرچه مدت زمانی که فرد نیاز دارد تا برای رسیدن به ارگاسم آماده شود ، از فردی به فردی دیگر چه در مردان و چه در زنان متفاوت است ، اما طول زمانی را که خود ارگاسم به خود اختصاص می دهد ، از تنوع کمتری برخوردار است و زمان کوتاهتری را به خود اختصاص می دهد .
در یک تحقیق، طول زمان ارگاسم در زنان به طور متوسطط 18 ثانیه و برای مردان در حدود 22 ثانیه برآورده شده است. در سال 1966 میلادی مسترز و جانسون دریافتند که طول مدت ارگاسم در زنان از 3 تا 15 ثانیه متفاوت است و در مردان این مدت زمان کوتاهتر می باشد.
در طول مدت ارگاسم تجربه شده افراد ، عوامل مختلفی همچون سن ، طول دوره پرهیز جنسی ، نوع تحریک جنسی و این که آیا ارگاسم در نتیجه تحریک جنسی ایجاد می شود و یا در نتیجه یک آمیزش جنسی با فرد دیگر ، دخیل می باشند. با افزایش سن طول مدت ارگاسم کاهش می یابد.
ارگاسم چندباره چیست ؟
به چند ارگاسم که در فواصل چند ثانیه یا چند دقیقه پشت سر هم در طی یک رابطه جنسی رخ می دهد، را ارگاسم چندباره می گویند.
اگر چه توافقی بین پژوهشگران درباره ارگاسم های چندباره وجود ندارد، با این وجود می بینیم که بعضی از افراد این ارگاسم ها را در یک دوره خیلی کوتاه، تجربه می کنند.
ارگاسم های چند باره بیشتر در پاسخ جنسی زنان بحث می شود. اما مردان نیز می توانند ارگاسم های چندباره را تجربه نمایند . مدارکی از کشور چین در 2968 سال قبل از میلاد وجود دارد که مطالبی درباره ارگاسم های چند باره مردان نوشته شده است.

منبع : کتاب راهنمای پاسخ به سوالاتی درباره ی ارگاسم -ترجمه دکتر منیر بیگلربیگی و احمد خالقی لکموج


468 ad

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *